Каталог виставки
"ЯКІ Ж ГАРНІ ШАТРА ТВОЇ, ЯКОВЕ…"
Настінні розписи синагог Буковини.

Цей спеціальний каталог був підготований Чернівецьким музеєм історії та культури євреїв Буковини до виставки, що діяла в рамках проекту «Настінні розписи синагог Буковини: відкриваючи давню єврейську традицію». Проект реалізовувався музеєм впродовж 2015-2016 рр. Він мав на меті познайомити якомога більше коло людей в м. Чернівцях, в Україні та за кордоном із зразками настінного синагогального живопису, які збереглися в історичній області Буковина. Цим проектом музей намагається також привернути увагу усіх тих, від кого це залежить, до потреби вжиття заходів для порятунку розписів. Адже багатьом з них безпосередньо або будівлям, у яких вони знаходяться, загрожує небезпека руйнування.
Впродовж жовтня – листопада 2016 р. виставка і каталог були презентовані в українських містах Чернівці та Харків.“Які ж гарні шатра твої, Якове…”. Настінні розписи синагог Буковини. Каталог виставки / упор. М. Кушнір, Є.Котляр, А. Ямчук. – Чернівці-Київ: Чернівецький музей історії та культури євреїв Буковини, ДУХ І ЛІТЕРА, 2016. – 172 с., 133 іл.

У каталозі представлені матеріали фотовиставки, присвяченої настінним розписам синагог історичної області Буковини. Вони включають зразки з восьми об’єктів, розташованих у північній (українській) та південній (румунській) частинах краю, а також тематичні статті, історичні довідки, сучасні світлини з описами та коментарями представлених на них сюжетів, графічні схеми та фотореконструкції, які допомагають сформувати цілісне уявлення про східноєвропейську єврейську традицію синагогального стінопису та її регіональні особливості. Аналіз іконографії, семантики та авторської інтерпретації сюжетів дозволяє осмислити глибокий духовний зміст і значущість втраченого внаслідок Голокосту та політики авторитарних режимів повоєнного часу культурного надбання східноєвропейського єврейства.


(Натисніть на фото для збільшення)