Ykp Pyc Eng DeНАТИСНІТЬ ТУТ, ЩОБ ДОПОМОГТИ МУЗЕЮ


Речi, виставлені у вітринах музею, складають окремий пласт експозиції. Їхнє призначення - доповнювати і конкретизувати інформацію, представлену на планшетах. Але не тільки в цьому їх цінність. Старожитностi, книги, предмети побуту, одяг, гроші, знаряддя праці - все це додає експозиції "смак". Завдяки їм відвідувачі музею можуть відчути себе "усередині" історичної епохи, краще зрозуміти людей, які жили колись і тримали в руках ці речі.


Кожна полиця вітрин присвячена певній темі. Природні для єврейського музею атрибути релігійного вжитку - свічники, молитовні приладдя, посуд для кіддушу, - сусідять і з предметами з життя повсякденного, світського, і зі знаряддям професійної діяльності. Особливу увагу приділено малюнкам, вiршам, нотам, платiвкам - доробку єврейських митцiв, чиї творчi досягнення склали гордість Буковини.


Вітрина лiворуч
(розглянути ближче)...>>
Вітрина праворуч
(розглянути ближче)...>>
Експозицiя вiтрини праворуч
(Натисніть на зображення для збільшення)
Знаряддя праці, професійні пристосування та інструменти

Предмети побуту

Предмети, пов'язані з релігійною традицією та святамиЕкспозицiя вiтрини лiворуч
(Натисніть на зображення для збільшення)
Молитовні приладдя

Література та музика

Живопис і графікаВ окремій вітрині виставлено сувiй Тори, що його подаровано музею. Його оточує талес - біло-блакитна накидка з китицями, яка використовується під час богослужіння.

Окремою частиною експозиції музею є інтер'єрна композиція "Куточок традиційного єврейського дому". Вона оформлена таким чином, що виникає відчуття, ніби мешканці будинку тільки-но вийшли з кімнати і зараз повернуться, щоб продовжити готуватися до наступу Суботи.
Ось стіл з посудом, приготовленим для суботньої вечері. Вішалка з традиційним хасидським одягом: чорний лапсердак, капелюх, жіноча головна пов'язка, дитяча кiпа і жилетка для хлопчика-підлітка. Настінний годинник з маятником в дерев'яному футлярі, старовинна підвісна лампа із зеленим абажуром ...
Інтер'єр доповнюють сфіратомер - своєрідний календар для підрахунку днів від свята Песах до Шавуот, i молитва за австрійського імператора Франца I, написана єврейськими літерами.


"Куточок традиційного єврейського дому"(роздивитися поближче)...>>Проект "Єврейські Чернівці. Незабутий образ".
© 2010 - Галина Хараз. Концепція сайту, дизайн, підбір матеріалів.